Mandarinkové Překvapení

3. září 2008 v 10:19 | Asi Já |  Recepty
Recept na tuto jednoduchou záležitost mě ohromil svou komickou přípravou. Potřebujete mít rytmus v ruce a systémem hry na rumba koule je za pár minut hotovo. Pusťte si k tomu muziku a hejbejte se. Hráč na rumba koule má zpravidla rytmus v celém těle. Tomuto receptu to náramně prospěje.
Mandarinkový krém
  • 1 tekutá smetana na šlehání (250 ml)
  • 1 ztužovač šlehačky
  • 2 mandarinkové kompoty (2 x 175 g)
  • 1 vanilkový puding bez vaření
  • 1 plastová dóza nebo velká sklenice, do které se všechno vejde a dá se dobře uzavřít
Všechny ingredience nalijeme do dózy a uzavřeme víkem. Dóza by měla být tak velká, aby byla naplněná do ½ . Mandarinky necháme vcelku a sladkou šťávu potřebujeme do krému taky! Puding bez vaření je běžně k mání, ale pro všechny případy je tady i foto. Dózou pořádně rytmicky třeseme až všechno utřeseme v jeden chutný krém. Mandarinky se rozpadnou na menší kousky a krém získá rustikální charakter. Když jsem se s ním setkala prvně, byl nanesen na jemném piškotovém těstě a posypán hoblinkami hořké čokolády. Chutnal skvěle.

Vidím tu hned několik možností, jak ho použít i jinak. Náplň piškotové rolády se přímo paralelně nabízí. Ale co třeba zkusit variantu věnečků z odpalovaného těsta nebo lineckých košíčků se svěžím mandarínkovým krémem? Nakonec nemusí ty mandarinky být jen kompotované. Kousky čerstvých plodů a k tomu trochu mandarinkové šťávy by v tomto krému sehrály báječnou hlavní roli taky. A nakonec v té hlavní roli nemusí být obsazeny jen mandarinky. Je to téma na pokus ve vaší domácí kuchyňské laboratoři. Tanečních receptů moc není, tak si můžete i bez talentu pro "latinu" střihnout rumbu s tímto mandarínkovým krémem :-) Nemáte-li nohy temperamentního latináře / latinářky, nezoufejte a hejbejte se klidně jen horní polovinou těla.
Vaření je někdy psina a tento recept mě osobně pobavil i chuťově nadmíru uspokojil. U svíčkové s knedlíkem jsem se tak nikdy nenasmála. Každý recept nemá holt smysl pro humor a svíčková je přeci jenom velmi seriózní receptura.
Nedávno jsem četla úvahu o vaření narychlo: "Pokrok feminismu způsobil krizi v technice vaření. Moderní žena se pokouší co nejvíce vaření zjednodušit, ne-li je odstranit vůbec!" :-)
Tímto receptem slova nevyvrátím, ale vinu bych hodila na Dr. Oetkera za jeho "Puding bez vaření".

Užijte si taneční kroky po kuchyni a ať se vám to za rytmu dobré hudby povede :-) Vařit se má s humorem a v tomto receptu je to přímo žádoucí ingredience. Výsledek je zaručen.
Zkušenost je taková, že se nemusíte ani moc namáhat a krém je natřesený dokonale za velmi krátkou chvilku. Zvládne to i netančící jedinec :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama