Buchty

3. září 2008 v 10:22 | Asi Já |  Recepty

Aby buchta nenudila, chce to pořádnou nádivku. Protože na "Buchtobraní" nebylo kde buchty brát, nezbylo nic jednoduššího, než se do nich doma dát sama. Dá se na buchtách vymyslet něco extravagantního? O to jsem se pokusila. Slyšela jsem názor, že buchta je nudná, lákavější je koláč, protože nic nepředstírá a ukazuje se pěkně v celé své nahotě. Kdo má rád s tvarohem, ten pro něj neomylně sáhne. Buchta je moc tajemná a kdo má poznat čím je plněná?

Rozhodně nemá smysl přestavovat základní recepturu na kynuté těsto, které se vám osvědčilo. To nemám v úmyslu. Ostatně na "buchtobraní" na dotaz, podle jakého receptu se buchty pekly, zaznělo, že podle "tajného". Určitě každý z vás má doma ten svůj tajný exemplář, který funguje, tak si na buchty může jít hned zadělat. Dobře zadělané těsto vytváří puchýřky. Čím jich je víc, tím budou buchty parádnější a chutnější. Než těsto vykyne, může se v domácích zásobách podívat po nějaké dobré nádivce. Buchta bez nádivky má jenom polovic ze své krásy. Vymyslela jsem si trochu netradiční, lehce extravagantní, ale dokonale českou nádivku. Nic, co by nebylo blízké české kuchyni a nemohlo být po ruce.

Na nádivku se vezme:
  • 1 plná lžička domácích povidel, navoněných skořicí a kapkou rumu
  • 1 plná lžička mletého máku smíchaného s cukrem
  • 1 vypeckovaná švestka
  • ZA PECKU dosadíme 1 sušenou švestku
  • ZA PECKU ze sušené švestky dosadíme 1/2 vlašského ořechu
Úplně obyčejně buchty zabalíme a posadíme je natěsno do vymazaného pekáčku a nezapomeneme pořádně promazat i mezi jednotlivými kousky, které se k sobě tulí. Ať jdou potom pěkně od sebe. Upečeme je a těšíme se, až je sníme :-)

Taky mě to hned napadlo! Vypadá to, že jsem se na buchtách dopustila domácího násilí. Samá modřina a podlitina na nich jenom modře hraje!

Jak to dopadlo? Nad očekávání dobře. V buchtách je víc nádivky než těsta a to fakt lákalo k ochutnání ještě horké buchty. Aby vychladla, roztrhla jsem jeden exemplář a buchta hned ukázala svou druhou tvář. Co jí chybí na kráse, to má prostě "uvnitř" na duši. Na mou duši to byla dobrota a krvavá nádivka byla vzrušující a ďábelsky dobrá. Co chvilku jste mezi zuby ucítili drobná a smyslná zrnka máku, na jazyku se vznášel blažený opar jemných domácích povidel provoněných laškovnými tóny skořice a rumu. Když se k tomu připočte trochu umu kuchařky, protože kynuté buchty se do života nerodí zrovna snadno, stane se z pečení buchet doslova "vnadná" záležitost, která nenechá nikoho jen tak v klidu a zaměstná všechny smysly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama