Pedikůra

17. srpna 2008 v 16:33 | Asi Já |  Nehty
Naše nohy nás nosí celý život, přes den vězí v botách mnoho hodin, večer pak bývají nateklé, bolí, v noci se dostavují křeče. Obuv také zapříčiňuje asi 80% našich problémů s nohami, mnohdy jsou boty příliš těsné, tlačí v nějakém místě, jsou neprodyšné, nohy nemohou dýchat.

Sportovci znají potíže, které souvisí se zvýšením pocením nohou během tréninku, s pocením nohou bojují ale i nesportovci již od puberty. V důsledku našich chyb se objevují puchýře, otlaky, kuří oka, rozpraskané paty, dermatomykóza.
Naše nohy by si tedy zasloužily, aby se měly jako v bavlnce. Můžeme jim dopřát domácí péči, nebo doporučuji jednou měsíčně navštívit pedikérku.U pedikérky

Péče o nohy se odborně nazývá pedikúra, jedná se o ošetření kůže a nehtů - na plosce nohou je odstraňována zrohovatělá kůže, puchýře, kuří oka a u starších lidí též otlačeniny a mozoly. Pedikérku častěji potřebují starší lidé a lidé, kteří své nohy hodně namáhají při svém povolání.

A co se tam děje? Ve studiu se provádí mokrá , či suchá pedikúra, ošetření nehtů, nehtové kůžičky, peelingová masáž, na závěr se vmasíruje výživný krém. Příjemným luxusem navíc je parafínový zábal, doporučuji, vyhladí a vybělí. Kdo chce svým nehtům dopřát lakování, má možnost i se zdobením a francouzskou pedikúrou.

Doma

Pokud nemáte potíže, které by vyžadovaly zásah odborníka, můžete nohám ulevit i doma. Připravte si vlažnou vodu, přidejte koupelovou sůl, případně ještě lžíci octa nebo šťávu z citronu. Klidně těch 10 minut můžete mít nohy v lázni v lavoru u počítače, aby vám něco neuteklo.

Připravte si k ruce osušku a pak ještě na chvilku navštivte koupelnu. Tam odstraňte zrohovatělou kůži pemzou či jinými škrabkami na nohy, pokud máte, využijte peeling, a nohy opláchněte. Samozřejmě věnujte pozornost i svým nehtům. Na noc nohy namažte hydratačním krémem, ráno je nepoznáte.

V létě si nohy v otevřené obuvi odpočinou, tak své opečovávané hrdě ukažte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama